کفپوش بتنی صنعتی

کفپوش  بتنی  صنعتی

همان طور که قبلا گفته شد کفپوش صنعتی در دو گروه پایه سیمانی و کفپوش پایه رزینی تقسیم می گردد . کفپوش بتن صنعتی از گروه کفپوش های پایه سیمانی محسوب می شود. که به دلیل خصوصیات و ویژگی های خاص خود توانسته در دهه های اخیر محبوبیت زیادی را بین صاحبان صنایع و مشاغل کسب نماید.

 کفپوش های بتنی از دیرباز جز ارزانترین و مناسب ترین پوشش ها برای کف های با کاربری مختلف محسوب می شدند، اما کفپوش بتنی یا بتن لیسه ای که بسیار مرسوم و معمول بوده و هست ضعف هایی دارد که باعث مناسب نبودن آن در بسیاری از صنایع خواهد بود.

از این رو نیاز به کفپوشی که تمام ویژگی های مثبت بتن را دارا بوده و ضعف های آن را نداشته باشد،عامل پیدایش کفپوش بتن صنعتی گردید. بتن صنعتی از ساختار مشابه  بتن  یعنی ترکیب آب ، سیمان ، سنگ دانه و افزودنی ها  تشکیل گردیده و تفاوت اصلی آن در جنس سنگ دانه ها و افزودنی های آن است. این سنگ دانه ها به همراه افزودنی های خود، خواص فوق العاده ای همچون مقاومت فشاری ، مقاومت سایشی و خمشی بسیار بالایی را ایجاد می نمایند. از این رو به کفپوش های بتن صنعتی ، بتن سخت ، بتن ضد سایش ، هارد بتن ،هاردولیت ، آرملات و نام های این چنینی گفته میشود.

بتن سخت و بتن ضد سایش تنها اسامی توصیفی بتن صنعتی بوده اما اسامی چون هارد بتن ، آرملات و هاردولیت  علاوه بر توصیف ویژگی های این متریال ، هرکدام برند های جداگانه ای از کفپوش های بتن صنعتی هستند که به عنوان یک نام تجاری شناخته میگردند.

کفپوش آرملات ، هاردولیت ، کف پوش هارد بتن و … تماما از فرمول های مشابه در ساخت بهره می جویند و اختلاف های جزئی در فرمولاسیون این برند ها به چشم می خورد .و در صورت اجرای صحیح و رعایت اصول اجرایی توانایی ایجاد کفپوش ضد سایش و آنتی استاتیک یا به عبارت ساده تر ضد سر که از مقاومت فشاری بسیار بالایی برخوردار است را دارا می باشند.

 

کلمات کلیدی

کفپوش  بتنی  صنعتی ، کفپوش صنعتی ، کفپوش رزینی ، بتن لیسه ای ، بتن ضد سایش ، هارد بتن ، آرملات ، ضد سر ، آنتی استاتیک